Wycieczka pt. ,,Nie jesteś sam-wycieczka turystyczno-krajoznawcza po Ziemi Białogardzkiej''

 Logo BSMMałe granty

Na podstawie umowy na udzielenie grantu w ramach konkursu granatowego SISG nr 4/03/2022/NGO, zawartej między Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno Gospodarczych reprezentowanym przez Prezesa Zarządu – Tomasza Wegnera a Stowarzyszeniem „Pasjonaci”, przyznano Stowarzyszeniu środki finansowe w wysokości 1920 zł na realizację zadania pod tytułem: „Nie jesteś sam – Wycieczka turystyczno – krajoznawcza po Ziemi Białogardzkiej, w dniu 29.07.2022 roku.

29 lipca 2022 roku odbyła się wycieczka pt. ,,Nie jesteś sam-wycieczka turystyczno-krajoznawcza po Ziemi Białogardzkiej''.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Biskupiego w Karlinie, następnie zwiedziliśmy Pałac w Koziej Górze, Kościół w Stanominie, Zespół Pałacowo-parkowy w Podwilczu, Słowińskie Grodzisko Obronne, Kościół i pałac w Rarwinie, Kościół w Byszynie, Bunkry w Podborsku, Kościół i Głaz Narzutowy Trygłów w Tychowie Park zabytkowy w Czarnowęsach. Dzięki uprzejmości właściciela posesji na, którym znajduję się Pałac Biskupi w Karlinie dzieci mogły wejść i namacalnie, z bliska  zobaczyć to miejsce. Dzięki uprzejmości Muzeum dzieci bezpłatnie mogły zwiedzić bunkry w Podborsku. Duże podziękowania należą się Marzenie Moraczewskiej i Beacie Moraczewskiej za tak miłe przyjęcie w Czarnowęsach. Finałem wycieczki było wspólne ognisko dzieci miejskich i wiejskich.

Po prawie dwuletniej izolacji spowodowanej pandemią Covid 19, jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji tego projektu.

Bunkry w Podwliczu
Czarnowęsy - ławka Diabła
Karlino
Kościół w Koziej Górze
Kościół w Rarwinie
Kościół w Rarwinie
Kościół w Rarwinie
Kościół w Stanominie
Muzeum Zimnej Wojny
Ognisko w Czarnowęsach
Pałac Biskupi w Karlinie
Pałac w Karlinie
Pałac w Koziej Górze
Wycieczka
Zabytkowa brama w Podwilczu
Zamek w Podwiliczu

Strony w dziale:

W tym dziale: